روش تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس از جمله پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست است که کمک شایانی به کاهش علائم پیرپوستی می نماید؛ انسان همواره از عضلات صورت برای اخم کردن، خندیدن و نشان دادن سایر حالات خود استفاده می کند که این امر به مرور زمان موجب بروز خطوط ناخوشایندی بر روی پوست می شود.

همچنین روال طبیعی بدن به این صورت است که همزمان با پیری و افزایش سن از میزان تولید الاستین و کلاژن پوست کم شده و این امر منجر به ثابت شدن خطوط ایجاد شده بر روی پوست می شود، پوست شادابی خود را از دست داده و دچار پیری می گردد.

با تزریق بوتاکس عضلات صورت آزاد و شل شده و بدین ترتیب از میزان چین و چروک و خطوط پوست تا حد بسیار زیادی کم می شود.

 

تزریق بوتاکس

 

عملکرد ماده بوتاکس به چه صورت است؟

همانطور که در فوق گفتیم جمع شدن پوست و حرکت بیش از اندازه ماهیچه ها عامل اصلی بروز چین و چروک در پوست است که گذشت زمان موجب برجای ماندن و ثابت شدن آن ها در پوست می شود. از همین رو اگر بتوان با استفاده از یک روش خاص موجب کاهش حرکت ماهیچه ها شد دیگر چین و چروکی بر روی پوست ایجاد نشده، صورت شاداب و زیبا خواهد ماند. تزریق بوتاکس دقیقاً همان روش است که امروزه پزشکان بسیار زیادی از آن برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک ها یا برطرف کردن موقتی آن ها بهره می گیرند.

بوتاکس در واقع سمی مهلک است که استفاده آن در دوز پایین و کنترل شده کاربردهای بسیار زیادی در زمینه درمان و جوانسازی پوست دارد. تزریق این ماده موجب فلج شدن موقتی ماهیچه ها شده و از حرکات اضافی که موجب ایجاد چین و چروک ها و آشکار شدن آن ها می شود جلوگیری به عمل می آورد.

کاربردهای بوتاکس

از جمله مهم ترین کاربردهای بوتاکس می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

بالا بردن ابروها با تزريق بوتاکس

با بالا رفتن سن ، پوست شل و افتاده می شود که این امر موجب پایین آمدن ابروها و پوشاندن پلک بالایی می شود که این امر به صورت فرد جلوه بدی می دهد.

تزریق ماده بوتاکس موجب سفت تر شدن عضله زیر ابرو شده و در نهایت منجر به بالا رفتن آن می شود.

 

تزریق بوتاکس

 

تزريق بوتاکس اطراف چشم ها

از دیگر مشکلاتی که در اثر فرآیند پیرپوستی در زمینه زیبایی بروز کرده و زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، خطوط و چین و چروک های اطراف چشم ها هستند که بهترین راه برای برطرف کردن آن ها تزریق بوتاکس می باشد.

تزریق بوتاکس پیشانی

پیشانی محلی است که بیشترین میزان چین و چروک در آن بروز می نماید و این امر شادابی چهره را تا حد زیادی کاهش می دهد. چروک های پیشانی را در کمترین زمان و ساده ترین شکل ممکن و با تزریق بوتاکس می توان از بین برد.

تزریق بوتاکس زیربغل

درست است که تعریق موجب تنظیم دمای بدن شده و مکانیزم طبیعی بدن است اما میزان آن در برخی افراد به قدری زیاد است که مشکلات بسیاری برای آن ها به وجود می آورد. به طور مثال فردی که کف دست هایش خیلی عرق می کند در گرفتن فرمان ماشین و همچنین قلم در دست دچار مشکل می شود.

یا کسی با میزان تعریق زیربغل زیاد با مشکلاتی همچون خیس شدن و شوره بستن لباس یا بوی بد بدن سر و کله می زند که تمامی این مشکلات با تزریق بوتاکس قابل رفع هستند.

برای مشاهده نمونه کارهای تزریق بوتاکس انجام شده توسط دکتر مرجان کفایی می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.