درباره تزریق فیلر

تزریق فیلر : افزایش سن یکی از عوامی است که سبب کاهش چربی و بافت زیر پوست می شود. در واقع هرچه سن بیشتر می شود به تدریج عضلات و ماهیچه های صورت سطحی تر شده و این موضوع سبب بروز چین و چروک و خطوط اضافی در پوست می شود. در نتیجه زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار داده و چهره افراد را عبوس و ناراحت نشان می دهد. البته باید گفت که علاوه بر سن عوامل دیگری همچون سبک زندگی ، عوامل ارثی ، قرارگیری بیش از حد در معرض تابش مستقیم آفتاب و استرس های روزمره می توانند زمینه ساز بروز این عوارض شوند. ( تزریق چربی به صورت )

اما امروزه روش های مختلفی به منظور درمان این عارضه ها وجود دارد که تزریق فیلر یکی از رایج ترین آن هاست. این روش کاملا غیرتهاجمی و ایمن بوده و پس از آن هیچ خطری بیمار را تهدید نمی کند. در واقع فیلر ها نوعی حجم دهنده هستند که در نواحی مختلف صورت ( همچون گونه ، چانه ، خطوط فک ) و دست ها مورد استفاده قرار می گیرند و به افزایش حجم و جوانسازی صورت کمک می کنند. از این مواد می توان به منظور پر کردن خطوط عمیق موجود در صورت نیز استفاده نمود.

تزریق فیلر

شرایط لازم برای تزریق فیلر

افرادی که می خواهند تحت درمان با تزریق فیلر قرار بگیرند باید از شرایط زیر برخوردار باشند :

 • سلامت بدنی و فیزیکی
 • عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی
 • داشتن انتظاری معقول از تزریق
 • برخورداری از پوستی سالم

توجه داشته باشید ماندگاری نتایج تزریق فیلر همیشگی نیست و پس از مدتی فیلر جذب بدن می شود. بنابراین بیمارانی که خواستار نتایج دائمی هستند بهتر است از انجام این کار صرف نظر کرده و به سراغ روش های تهاجمی و جراحی بروند.

مزیت های تزریق فیلر

 1. نتایج بلافاصله پس از اتمام درمان مشهود می باشد.
 2. هیچ عوارضی در پی نداشته و روشی کاملا ایمن و سازگار با بدن است.
 3. چنانچه از نتیجه تزریق خود رضایت نداشتید می توانید نسبت به تخلیه یا ترمیم آن اقدام نمایید.
 4. دوران نقاهت بسیار کوتاه و آسانی خواهند داشت.
 5. هزینه آن نسبت به روش های جراحی بسیار کمتر است.
 6. حین درمان هیچ دردی نخواهید داشت.

معایب تزريق فيلر

 • ماندگاری نتایج این روش همیشگی نیست.
 • ممکن است در نواحی مورد درمان دچار کبودی و تورم شوید.
 • طبیعی بودن نتیجه درمان به نوع فیلر و تکنیک پزشک بستگی دارد.

انواع فیلر

فیلر ها از لحاظ میزان ماندگاری به سه دسته موقت ، نیمه موقت و دائمی تقسیم بندی می شوند. البته امروزه دیگر استفاده از فیلر های دائمی منسوخ شده و مورد استفاده قرار نمی گیرد.

فیلر های موقت خود به چند دسته تقسیم می شوند :

 1. فیلر های کلاژنی که این مواد ( کلاژن ) به صورت طبیعی در بدن انسان وجود داشته و با افزایش سن کاهش می یابد. زمانی که این ماده تزریق می شود میزان کلاژن پوست بیشتر شده و همچنین پوست را برای کلاژن سازی تحریک می کند.
 2. فیلر های هیالورونیک اسید : این ماده نیز در بدن موجود است و با تزریق آن ، علاوه بر اینکه حجم قسمت های مورد نظر افزایش می یابد ، با بالا کشیدن آب به سطح پوست سبب جوانسازی و طراوت آن می شود. هیالورونیک اسید یکی از بهترین فیلر های موجود است و امروزه مورد استفاده اغلب پزشکان قرار می گیرد.
 3. چربی یکی دیگر از فیلر های موقت به حساب می آید و ماده خارجی نیست که از بیرون تهیه شود؛ در واقع چربی از بدن خود بیمار ساکشن شده و به نواحی مورد نظر تزریق می شود.
 4. فیلر کلسیم هیدروکسی آپاتیت نیز یکی دیگر از فیلر های موقت است که به مراتب سنگین تر و فشرده تر از هیالورونیک اسید می باشد. این نوع فیلر اغلب به منظور پر کردن خطوط عمیق پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.