عمل پروتز سینه در تهران

پروتز سینه در تهران : از جمله کم عارضه ترین و کم خطرترین عمل های جراحی زیبایی بدن خانم ها می توان به پروتز یا ایمپلنت سینه اشاره کرد. سینه های خانم ها ممکن است بنا به عوامل مختلفی، زیبایی و حالت طبیعی خود را از دست داده، دچار عدم تقارن و افتادگی شوند یا به طور طبیعی و مادرزادی کوچک باشند که این امر موجب کاهش اعتماد به نفس آن ها خواهد شد.

در چنین شرایطی با انجام عمل پروتز سینه می توان در سریع ترین زمان ممکن سینه هایی خوش فرم و بزرگ را برای افراد به ارمغان آورد.

در گذشته که علم پزشکی در ابتدای مسیر خود قرار داشت مشکلات عدیده ای همچون پاره شدن کیسه پروتز و خارج شدن مایع داخل آن، بدفرمی سینه ها، بروز بافت های سفت یا فیبروز در درون سینه ها اتفاق می افتاد که افراد دیگر را برای انجام این عمل جراحی مردد می کرد. امروزه با پیشرفت علم تکنولوژی ، با استفاده از تکنیک ها و ایمپلنت های جدید احتمال بروز عوارض ذکر شده به حداقل و حتی به می توان گفت که به صفر رسیده است.

 

پروتز سینه در تهران

 

کاندیدای مناسب عمل پروتز سینه چه کسانی هستند؟

پروتر سینه انعطاف پذیر بوده و از یک ماده سیلیکونی نرم که بافت آن شبیه به بافت طبیعی سینه خانم ها می باشد تشکیل شده است. شکل های مختلفی همچون شکل اشکی و دایره ای برای ایمپلنت ها وجود دارد که انتخاب آن به انتظار هر فرد از نتیجه و فرم سینه آن ها بستگی دارد.

برای تغییر شکل سینه و جایگذاری پروتز در آن، پزشک اقدام به ایجاد برش کوچکی در پوست سینه کرده و ایمپلنت را جایگذاری می نماید.

در ذیل به شرایطی اشاره کرده ایم که خانم ها را به کاندیدای مناسبی برای این عمل جراحی مبدل می سازد:

 • خانم هایی که سینه آن ها به طور ژنتیکی و مادرزادی کوچک است؛ این مسئله بعد از گذشت 18 سال مشخص می گردد.
 • خانم هایی که فرم سینه های شان به دلیل بارداری و شیردهی فرم طبیعی خود را از دست داده یا حالت افتاده پیدا کرده است.
 • خانم هایی که وزن قابل ملاحظه ای را با روش های مختلفی همچون ورزش کردن یا رژیم گرفتن از دست داده اند؛ کاهش وزن شدید موجب از دست رفتن بافت های چربی سینه شده و موجب افتادگی این عضو می شود.
 • خانم هایی که به دلیل ابتلا به سرطان سینه ناچار به برداشتن تمام یا قسمتی از سینه های خود شده اند.

هدف از جراحی پروتز سینه چیست؟

عمل جراحی پروتز سینه به طور کلی اهداف ذیل را دنبال می کند:

 • تغییر در شکل یا اندازه سینه
 • ایجاد تقارن در سینه های نامتقارن
 • بازسازی سینه به خصوص بعد از جراحی سرطان

 

پروتز سینه در تهران

 

عمر پروتزهای سینه چقدر است؟

عمر پروتزهای سینه بسته به کیفیت و جنس آن ها بین 7 تا 12 سال است. البته برخی از نمونه هایی که دارای کیفیت بیشتری هستند بیشتر از 20 سال عمر نموده و حتی در برخی موارد مادام العمر می باشند.

لازم به ذکر است که میزان تحرک فرد در عمر این پروتز ها تاثیر زیادی دارد. به طور مثال سینه خانم های ورزشکار مدام تکان خورده و این امر سبب می شود تا عمر پروتزها کاهش پیدا کند.

بهتر است هر 10 سال یکبار توسط جراح خود معاینه شوید تا در صورت نیاز به تعویض پروتز ، اقدامات لازم در این راستا صورت بگیرد.

عمل جراحی پروتز سینه چگونه صورت می گیرد؟

اولین کاری که برای کارگذاری ایمپلنت سیلیکونی باید صورت بگیرد ایجاد یک برش بر روی پوست می باشد. برش مورد نظر با توجه به فاکتورهایی همچون فرم سینه ها، اندازه پروتزها و تکنیک جراحی در یکی از نواحی ذیل ایجاد می شود:

 • برش در زیر سینه
 • برش در زیر هاله نوک سینه
 • برش در بالای شکم
 • برش در زیر بغل

پروتز، بعد از ایجاد برش در داخل سینه کار گذاشته می شود. با توجه به شکل اولیه سینه می توان آن را در پشت بافت ماهیچه سینه یا زیر پوست و بافت نرم سینه قرار داد.

به طور معمول پروتز در خانم هایی با سینه کوچک در پشت عضلات سینه جایگذاری می شود زیرا در صورتی که در زیر پوست کار گذاشته شود امکان دارد لبه های آن از زیر پوست مشخص گردد.

همچنین در برخی موارد برای فرم دهی هرچه بهتر سینه می توان در کنار قرار دادن پروتز، به سینه چربی نیز تزریق کرد.

از سوی دیگر پروتز را در خانم هایی که به اندازه کافی بافت در سینه داشته و به افتادگی دچار شده اند می توان درست زیر بافت نرم سینه و پوست آن و بر روی ماهیچه های سینه قرار داد. این کار به هرچه بهتر فرم گیری سینه کمک می نماید.

اگر قصد پروتز سینه در تهران را داشته و دکتر مرجان کفائی را برای انجام این عمل جراحی زیبایی انتخاب کرده اید به هیچ عنوان برای نحوه انجام آن نگران نشوید زیرا ایشان با تجربه و مهارت زیادی که در زمینه جراحی پروتز سینه دارند بهترین شکل پروتز و مناسب ترین محل برای برش زدن را برای تان انتخاب می کنند.