لیفت سینه که در اصطلاح از آن با نام ماستوپکسی یاد می شود نوعی جراحی زیبایی است که هدف اصلی آن سفت کردن سینه ها و بالا نگه داشتن آن ها می باشد که پزشک این کار را با خارج نمودن بافت سینه ها و تکنیک های به خصوص دیگری انجام می دهد. بعد از این جراحی زیبایی ، سینه ها بالاتر رفته ، سفت تر شده و تراز می شوند که این امر تاثیر بسیار مثبتی بر روی ظاهر این عضو مهم در خانم ها خواهد گذاشت. دکتر مرجان کفایی ، بهترین جراح سینه در تهران ، در این مقاله صفر تا صد عمل ماستوپکسی را با شما در میان می گذارند.

 

لیفت سینه - دکتر کفایی

 

همچنین باید بگوییم که با استفاده از جراحی لیفت سینه می توان هاله سینه افرادی که بنا به دلیل مختلفی همچون گذشت زمان بزرگ شده است را نیز تا حدی کوچک تر کرد و بدون وارد شدن آسیب به بافت سینه ها موجب جوانسازی ظاهر آن ها شد. لیفت  کردن سینه که جراحی ماستوپکسی نیز نامیده می شود ، یک عمل جراحی است که توسط جراح برای تغییر شکل سینه انجام می پذیرد. با از بین بردن پوست اضافی و سفت کردن بافت های اطراف ، سینه ها را بالا می برد و جوان سازی سینه را در پی دارد. اگر سینه های شما افتاده یا نوک آن ها به سمت پایین باشد ، می توانید لیفت در سینه انجام دهید. این عمل سایز سینه ها را به طور قابل توجهی تغییر نمی دهد ؛ بنابراین میتوان در کنار این جراحی تحت عمل پروتز سینه نیز قرار بگیرید. لیفت این ناحیه می تواند افتادگی را کاهش داده و موقعیت نوک سینه ها و ناحیه هاله دور سینه را زیباتر و کوچکتر کند. این عمل می تواند پستان های جوان تر و برجسته تری را برای شما ایجاد کرده و ظاهر آنها را طراوت ببخشد.

دلایل افتادگی سینه خانم ها چیست؟

سینه بانوان عموما با گذر زمان تغییر میکند و شکل و فریم جوانی خود را از دست می دهند. ظاهر سفت و جوان سینه های اکثر خانم ها بنا به دلیل مختلف و با گذر زمان تحت تاثیر قرار می گیرد که از جمله عوامل موثر در بروز این تغییرات می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • افزایش یا کاهش وزن
 • حاملگی
 • جاذبه زمین
 • افزایش سن
 • وراثت
 • شیردهی

لازم به ذکر است که امکان دارد بهترین جراح لیفت پستان تهران با توجه مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است تکنیک های متفاوتی را برای لیفت سینه های شما مورد استفاده قرار دهد:

 • شدت آویزان بودن و افتادگی سینه ها
 • ظاهر سینه ها و سایز آن ها
 • میزان الاستیسیته پوست و کیفیت بافت آن
 • موقعیت قرارگیری و سایز هاله های اطراف سینه ها

روند جراحی لیفت سینه به چه صورت است؟

دکتر کفائی بهترین جراح پلاستیک تهران پروسه جراحی را به ترتیب زیر انجام می دهد :

 • مرحله اول – بیهوشی

پس از اینکه بیمار آمادگی لازم برای جراحی لیفت سینه را پیدا کرد ، اولین اقدامی که باید برای او انجام می شود بیهوشی است که با توجه به وضعیت شما و صلاح دید پزشک تان می تواند به صورت عمومی یا تزریق داخل وریدی باشد .

 • مرحله دوم – برش ها

بعد از بیهوش شدن بیمار جراح شروع به ایجاد برش ها می کند که به طور کلی 3 نوع الگو برای ایجاد برش جراحی لیفت پستان وجود داشته و عبارتنداز:

 1. در اطراف هاله سینه
 2. در اطراف هاله سینه و خطی که به صورت عمودی از هاله سینه به زیر سینه امتداد می یابد.
 3. در اطراف هاله سینه و خطی که به صورت عمودی از هاله سینه به طرف زیر سینه ایجاد می گردد.
 • مرحله سوم – شکل دادن به سینه ها

در پی ایجاد برش یا برش های لازم :

 1. بافت سینه به منظور تقویت فرم و استحکام بافت به طرف بالا کشیده می شود.
 2. هاله سر سینه ها پس از ایجاد تغییرات لازم در بافت سینه ها در محل مناسب خود قرار داده می شود.
 3. اندازه هاله سینه در صورت نیاز کوچک تر یا بزرگ تر می شود.
 4. قسمت اضافی پوست به منظور بازیابی الاستیسیته از سینه جدا می شود.
 • مرحله چهارم – بستن برش ها

بعد از حذف پوست اضافی سینه ها و قرار گرفتن آن ها در جای مناسب ، پزشک اقدام به بخیه زدن ناحیه ای که برش از آنجا شروع شده است می نماید.

روش های لیفت سینه

 1. لیفت کردن سینه با لیزر : لیفت پستان با لیزر روشی پیشگامانه است که برای بزرگ کردن و لیفت سینه از اسمارت لیپوام پی ایکس استفاده کرده و لیفتی 7 تا 4 سانتی متر با دردی حداقلی ، تورم ، کبودی و دوره نقاهت کوتاه ، نتایج سریع و موثری ایفا می کند. اشخاصی که سینه های افتاده دارند و قصد ماموپلاستی و جراحی لیفت پستان کلاسیک را ندارند می توانند از مزایای لیفت پستان با لیزر بهره بگیرند. البته این نکته بسیار مهم است که در صورتی که سایز سینه ها بسیار بزرگ بوده و افتادگی سینه بیش از حد باشد ، این روش نتیجه مطلوبی برای بیمار به وجود نمی آورد.
 2. لیفت سینه توسط نخ : انجام این تکنیک ، با علامت گذاری نواحی برش و ضدعفونی شدن آن ، محل مورد نظر برای وارد شدن سوزن آماده می شود. در این صورت نخ ها توسط سوزن وارد پوست سینه شده و تا زمانی که سینه ها در محل مورد نظر قرار گیرند ، نخ کشیده می شود. نخ های این روش خاردار و مخروطی هستند و به محض وارد شدن در بدن شروع به کلاژن سازی و ترمیم بافت های فیبری موجود در اطراف خود می کنند.
 3. لیفت شدن سینه توسط روش ترماژ : نوع دیگری از متد های تحریک کلاژن ترماژ است. این روش از امواج رادیویی سبب سفت شدن فیبرهای پروتئینی موجود در پوست می شود. سینه های فرد با این تکنیک ، بدون نیاز به جراحی و به صورت غیرتهاجهمی لیفت می شود.
 4. بالا کشیدن سینه با روش PRP : این یک تکنیک ضد پیری به شمار می آید که توسط پلاسما برای لیفت پستان استفاده می شود. این متد عملکردی بسیار شبیه به سوتین است که با چند ماه استفاده از آن لیفت سینه حاصل می شود. لیفت با این روش بدون ایجاد جای زخم ، انجام می گیرد.

 

لیفت سینه قبل از بارداری یا در طی آن

تغییرات ظاهری سینه در دوران بارداری و شیردهی : در این دوران ، غدد شیردهی در بیشترین فعالیت خود بوده و حجم سینه ‌ها افزایش می ‌یابد . این تغییرات باعث می ‌شود که بافت سینه نسبت به دوران غیر بارداری بسیار انعطاف پذیر باشد . همچنین باید بدانید که در این دوران بافت سینه ها ثابت نمی ‌ماند در نتیجه جراحی لیفت سینه ، منجر به نتایج غیر پایدار و ناخوشایند خواهد شد .
حال شاید از خود بپرسید که بهترین زمان انجام این پروسه زمانی کی خواهد بود ؟

پایان دوره شیردهی 
پس از پایان دوره شیردهی ، غدد شیری فعالیت خود را کمتر می ‌کنند و حجم سینه ‌ها کاهش می‌ یابد. این عامل باعث می ‌شود که بافت سینه به مرور زمان مستحکم ‌تر شود و برای عمل لیفت سینه آماده شود.

بازگشت به وزن طبیعی
بارداری و شیردهی ممکن است باعث تغییرات در وزن و فرم بدن شود . پس از پایان دوره بارداری ، انتظار می‌ رود که مادر به وزن طبیعی خود بازگردد . این موضوع بسیار حائز اهمیت است ؛ زیرا لیفت سینه بهترین نتیجه خود را در وزن ثابت به فرد ارائه می‌ دهد.

بازیابی کامل بدن بعد از زایمان 
بعد از زایمان ، بدن به مدت زمانی برای بازیابی کامل خود نیاز خواهد داشت . این شامل بازگشت عضلات شکم به حالت طبیعی ، ترمیم بافت‌ های فرورفته و آماده‌ سازی بدن برای فعالیت ‌های جسمانی است . لذا مهم است که عمل لیفت سینه پس از اطمینان از بازیابی کامل بدن انجام شود.

مشاوره با پزشک متخصص 
تصمیم نهایی برای انجام این پروسه زیبایی باید تحت نظر پزشک متخصص و با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی و جسمی فرد گرفته شود . پزشک معمولاً با بررسی دقیق ساختار سینه ، شرایط پوستی و آمادگی جسمانی فرد ، بهترین زمان برای انجام عمل را مشخص می ‌کند.

جای زخم ناشی از عمل ماستوپکسی

بخیه ها و برش های ایجاد شده بر روی سینه به طور معمول توسط بافت طبیعی سینه از دید پنهان می ماند با این حال برخی دیگر به دلیل ایجاد بر روی سطح سینه قابل مشاهده هستند.

لازم به ذکر است که این اسکارها موقتی بوده ، به مرور از بین رفته و با بکارگیری روش های درمانی مناسب کاملاً محو شده و از بین می روند. دکتر مرجان کفایی ، بهترین جراح پلاسنیک تهران ، با توجه به آناتومی بدن بیمار بهترین روش برش زدن را برای ایشان انتخاب می کنند.

ریسک های عمل لیفت سینه

اسکارها : زخم های ناشی از جراحی در ابتدا قرمز هستند سپس بنفش شده و کم کم به مدت 12-18 ماه بعد محو خواهند شد. بعضی اوقات زخم ها ممکن است پهن تر ، ضخیم تر یا دردناک شوند که در این صورت به عمل جراحی برای از بین بردن آنها نیاز خواهد بود.

عفونت : اگر به هر دلیلی زخم عفونت کند ، شخص به تزریق یا مصرف آنتی بیوتیک ها نیاز خواهد داشت.

 

لیفت سینه - دکتر کفایی

اقدامات پیش از عمل لیفت پستان

به چند توصیه مهم از بهترین جراح لیفت سینه در تهران توجه کنید :

 1. قبل از انجام ماستوپکسی معمولا دکتر از شما می خواهد که آزمایش خون بدهید.
 2. مصرف داروهایی چون آسپرین ، ایبوپروفن ، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی می توانند باعث رقیق شدن خون شوند ؛ پس به هیچ عنوان نباید از آنها پیش از عمل استفاده کنید.
 3. سیگار کشیدن نیز به دلایل اثرات مخربی که می تواند بر روی نتیجه عمل داشته باشد باید از سه یا چهار هفته پیش از عمل ترک شود.
 4. اشخاص باید درباره دیگر داروهای مصرفی خود به پزشک اطلاعات کامل را بدهند.
 5. این پروسه نیاز به بیهوشی عمومی دارد .
 6. برای انجام ماستوپکسی جراح ظاهر سینه شما را از لحاظ فیزیکی مورد بررسی قرار می دهد این بررسی ممکن است شامل بررسی نوک پستان و ناحیه هاله دور سینه بشود.

 

 

لیفت سینه - دکتر کفایی

 

ریکاوری پس از عمل لیفت سینه

بعد از عمل مراقبت های لازم را به عمل آوردن باعث می شود که اثر لیفت پستان به خوبی باقی بماند.

 • شما به نوعی سینه بند که دکتر برایتان تجویز خواهد کرد نیاز خواهید داشت. این لباس باید به خوبی سینه هایتان را سر جای خودش ثابت کند و به فرآیند بهبودی پس از عمل سرعت ببخشد.
 • بعد از شش هفته می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید .
 • اجسام سنگین بلند نکنید و از فعالیت هایی پر فشار بپرهیزید.
 • از انجام فعالیت های جنسی به مدت دو هفته خودداری کنید .
 • تا زمانی که قادر به بستن کمربند ایمنی نیستید از رانندگی نکنید.

پاسخ به پرسش های متداول در مورد لیفت سینه :

آیا بعد از ماستوپکسی می توان به نوزاد شیر داد ؟

جراحی لیفت پستان ، برای شیردهی به نوزاد هیچ مشکل و خطری ندارد. در صورتی که برای انجام این عمل به بهترین متخصص جراح پلاستیک و زیبایی در تهران ، مراجعه کنید ، هیچ آسیبی به بافت و عصب های سینه به خصوص نوک سینه وارد نمی شود ؛ بنابراین هیچ اختلالی در فرآیند شیردهی ایجاد نخواهد شد. مادرانی که قبل از لیفت سینه نیز قادر به شیردهی بودند ، بعد از این عمل نیز توانایی شیر دادن را خواهند داشت. مگر در شرایطی خاص که در هنگام لیفت نوک سینه و هاله آن به بافت و غدد شیری آسیب وارد شود. در این صورت ممکن است در شیردهی اختلال ایجاد شود. به همین دلیل لازم است در انتخاب جراح متبحر و توانا دقت لازم را داشته باشید.

آیا پروتز سینه در لیفت شدن پستان ها موثر است ؟

در صورتی که افتادگی سینه ها شدید باشد ، با انجام پروتز این افتادگی برطرف نخواهد شد و حتی ممکن است فرم و شکل ناخوشایندی را در سینه ها ایجاد کند. تنها در صورتی که میزان افتادگی سینه ها کم باشد ، پروتز سینه در جهت لیفت و فرم دهی سینه ها می تواند موثر واقع شود.

آیا جای بخیه بعد از لیفت سینه قابل مشاهده است ؟

یکی از نگرانی های خانم هایی که قصد انجام لیفت پستان را دارند ، باقی ماندن جای اسکار و بخیه است. که در این خصوص باید اشاره کرد در صورتی که بخیه ها مناسب و ظریف زده شوند ، بعد از مدتی محو شده و هیچ اثری از آن ها باقی نمی ماند. همچنین می توانید از پمادهای مخصوص و یا لیزر با مشورت پزشک برای از بین بردن جای بخیه ها استفاده کنید.

آیا برای قرینه کردن پستان ها ، لیفت پستان کاربرد دارد ؟

عمل لیفت پستان می تواند با جابجایی هاله پستان نیز همراه باشد. در این نوع از عمل جراحی می توان قرینگی بین دو پستان را انجام داد. در صورتی که پستان های شما تقارن نداشته باشد ، با لیفت پستان در یک سینه و یا هر دو سینه می توان به نتیجه مورد نظر دست پیدا کرد.

عمل بالا بردن سینه در چه سنی مناسب است ؟

بعد از سن 18 سالگی محدودیتی برای لیفت سینه وجود ندارد. تنها بررسی شلی سینه و میزان افتادگی آن مشخص می کند که بیمار ، کاندید مناسبی برای انجام این جراحی است یا خیر !

آیا می توان به صورت همزمان لیفت و پروتز سینه را انجام داد ؟

معمولا پیشنهاد می شود این دو عمل به صورت مجزا انجام شود تا نتیجه بهتری به دست آید. اما در شرایطی که میزان افتادگی سینه زیاد نباشد ، می توان عمل لیفت و پروتز سینه را به صورت همزمان انجام داد که به آن پروتزپکسی گفته می شود.

آیا بعد از انجام این عمل احتمال بارداری و شیردهی وجود دارد ؟

یک سال بعد از عمل لیفت پستان می توانید اقدام به بارداری و شیردهی نمایید.

بهترین پزشک برای لیفت سینه در تهران کیست ؟

دکتر مرجان کفایی ، متخصص جراح پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا می باشد. تجربه و مهارت این پزشک در عمل های جراحی ، موجب رضایت بالای مراجعه کنندگان شده است. زیباجویان عزیزی که تمایل به انجام جراحی های زیبایی دارند می توانند برای دیدن نمونه کارهای لیفت سینه،پروتز ، لیپوماتیک ،بوکال فت، تزریق چربی به باسن و باقی خدمات دکتر کفایی می توانید به گالری تصاویر و یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید. با انتخاب بهترین جراح سینه تهران ، می توانید زیبایی و جذابیت را با اطمینان به سینه های خود بازگردانید.