لیپوماتیک یکی دیگر از عمل های پیکرتراشی است که به از بین بردن چربی های اضافی موجود در شکم و پهلو کمک می کند. در این روش پس از مکش چربی های اضافی ، پوست اضافه و شل باقی مانده نیز برداشته می شود. دکتر مرجان کفایی، بهترین جراح و متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران را ارائه می نمایند.در واقع هدف جراحی فوق ، خارج کردن چربی اضافی زیر پوست و لاغر کردن اندام های بدن است. این جراحی به اعضای مختلف بدن همچون ران ، دست ، شکم ، پهلو ، پشت ، باسن ، سینه ، گردن و حتی صورت انجام می شود. معمولا پس از کشیدن چربی ، تا حدودی افتادگی و شلی پوست دیده می شود که می توان با انجام لیفت نسبت به رفع این عارضه اقدام نمود. لازم به ذکر است چربی خارج شده از طریق لیپوماتیک ، قابل استفاده برای سایر قسمت های صورت یا بدن است. چرا که چربی های اضافه به صورت محلول استخراج می شوند و به منظور خالص شدن در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرند. به طور کلی می توان گفت که انجام این پروسه پیکرتراشی برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند و با ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی قادر به از بین بردن چربی های اضافه خود نیستند بهترین گزینه است.

 

لیپوماتیک

 

تعریفی از جراحی لیپوماتیک

عمدتا بسیاری از افراد این سوال را در ذهن دارند که لیپوماتیک چیست؟برای چه افرادی می تواند مفید باشد؟ چه اشخاصی بهتر است که این عمل را انجام ندهند؟ و بسیاری پرسش های دیگر که می بایست از جراح پرسیده شود. برای برطرف شدن حجم چشمگیری از این ابهامات تعریف جامعی از عمل لیپوماتیک را برای شما شرح داده ایم. آن دسته از عزیزان که به دنبال خوش فرمی اندام خود هستند و میخواهند حجم چربی بدن خود را کاهش دهند می تواند از لیپوماتیک به خوبی بهره مند شوند. این پروسه همانند لیپوساکشن کم تهاجم بوده و نتیجه ای فوق العاده را برای افراد به همراه خواهد داشت. در علم پزشکی در واقع به این روند پیکرتراشی نیز می گویند و به شخصا بهترین اسمی است که می توان بر این فرآیند گذاشت ؛ زیرا به راحتی می توان اندامی را برای خود تراشید که سالها در آرزوی آن بوده اید. لیپوماتیک یک متد سرپایی تلقی شده و بازه زمانی مورد نظر برای انجام این روند کوتاه خواهد بود. این روش با به کارگیری لوله ای به نام کانولا با گذراندن آن از یک حفره کوچک بر روی شکم می تواند تمامی چربی های مازاد را از میان برداشت و فرد به راحتی به هیکل مد نظر خود دست پیدا کند.

نحوه انجام عمل لیپوماتیک در تهران 

این جراحی را می توان با بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام داد که انتخاب آن به تشخیص پزشک بستگی دارد. برای شروع عمل ، برش های بسیار کوچکی که حدود 3 الی 5 میلی متر هستند در قسمت های مورد نظر ایجاد می شوند. معمولا این برش ها در اطراف ناف ، پهلو و حتی پشت ایجاد می شوند. از طریق همین برش ها ، کانولا که لوله ای مخصوص است وارد بدن شده و با استفاده از آن چربی های اضافه از بدن استخراج می شوند. با وارد شدن کانولا به داخل بدن حرکات چرخشی و دورانی ، جلو عقب و بالا پایین ، مسیر مارپیچی در بافت چربی ایجاد می کند و این حرکات و چرخش ها بافت های متراکم چربی را تبدیل به ذرات بسیار ریز می کنند. در سر و نوک کانولا سوراخ هایی وجود دارند که چربی را مکش می کنند. سپس پمپ های بسیار قوی دستگاه لیپوماتیک ، چربی خورد شده را بیرون کشیده و درون مخازن به خصوصی اسپری می کند. همانطور که گفته شد این چربی ها قابل استفاده برای سایر قسمت های صورت و بدن بوده و از آنجایی که برگرفته از بدن خود فرد هستند ، نتیجه کار رضایتبخش شده و هیچ عوارض ناخوشایندی نخواهد داشت.

مزایا و کاربرد لیپوماتیک

 1. در این روش احتمال آمبولی بیمار بسیار اندک است. در واقع در سایر روش های جراحی ریسک آمبولی بسیار زیاد است اما این احتمال در این عمل تقریبا به صفر رسیده است.
 2. با انجام این کار چربی زیر پوست کاملا یکنواخت می شود و احتمال بروز سلولیت و ناهمواری در زیر پوست وجود ندارد.
 3. از آنجایی که برش ها و سوراخ های ایجاد شده بسیار کوچک هستند ، احتمال بروز عوارضی همچون عفونت وجود ندارد.
 4. دوران نقاهت این روش نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر است و بیمار پس از چند ساعت می تواند مرخص شود. در واقع پس از این جراحی نیازی به بستری شدن فرد نیست.
 5. پس از عمل بیمار درد ، تورم و کبودی کمتری احساس خواهد کرد.

کاربرد جراحی لیپوماتیک در تهران

 • فرم دهی و کوچک کردن اندازه
 • حذف چربی های نواحی شکم و پهلو
 • فرم دهی به باسن
 • برطرف کردن چربی های اضافی داخل و اطراف ران ها و بازوها

چه نواحی از بدن تحت عمل لیپوماتیک قرار می گیرند ؟

 • لیپوماتیک شکم و پهلو : جمع شدن چربی در نواحی شکم و پهلو وابسته به دلایل متفاوتی از جمله کم کردن وزن ، بارداری و زمینه چاقی می باشد. این فرایند پیکرتراشی یکی از پروسه های تاثیر گذار برای از بین بردن چربی های این قسمت ها است که با استفاده از روش بیهوشی عمومی صورت می گیرد. با این روند شکم افراد متقاضی کوچک و خوش فرم می شود.
 • لیپوماتیک بازو : این روند ، بهترین روش برای خلاص شدن از دفرم بودن بازو ها است. فاکتور هایی مانند روند افزایشی سن ، جمع شدن چربی و بالا رفتن مقدار وزن از علت های اصلی و مهم شل شدگی و آویزان بودن این عضو است. خانم ها به نسبت مردان درصد بیشتری از آن ها به این مشکل دچار می شوند. . بهترین جراح پلاستیک تهران با استفاده از یک کانولا چربی های مازاد را تخلیه می کنند و سپس با بهره بردن از روش لیفتینگ فرم مناسبی را به بازو ها می دهد. این فرآیند در یک جلسه صورت می گیرد.
 • لیپو غبغب : همانطور که می دانید روند افزایشی سن موجب عدم کشسانی پوست شده و به مرور حالت شل و افتاده به خود می گیرد و در نتیجه افتادگی و غبغب در زیر چانه و گردن می تواند نمادی از افزایش سن شما و بروز پیری در شما باشد. در نتیجه می توانید با استفاده از حذف چربی ها به کمک لیپوماتیک از شر این حالت صورت نیز خلاصی پیدا کنید.
 • تزریق چربی باسن : در این پروسه می توان بعد از تخلیه چربی های شکم و پهلو ، چربی های استخراج شده را به باسن تزریق کرد و فرمی زیبا و گرد را به آن ها بدهید.به این روش لیفت برزیلی نیز می‌دهد.
 • لیپوماتیک ساق پا : لیپوماتیک ساق پا یک روش جراحی زیبایی است که در آن چربی اضافی از ساق پاها با استفاده از تکنیک لیپوساکشن (از طریق جذب چربی با کمک مکانیسم مکانیکی) جمع آوری می ‌شود. این روش برای بهبود شکل و ظاهر ساق پا، کاهش اندازه ساق و تعادل دادن به نسبت بین بالا و پایین تنه بدن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. شایان ذکر است که انجام این متد برای فرد مراجعه کننده آسکار بر جای نخواهد گذاشت.

لیپوماتیک 360 درجه و ابدومینوپلاستی

 

لیپوماتیک پهلو در تهران

از دیرباز تعداد زیادی از انسان ها برای زیبایی و خوش فرم شدن بدن دست به روش های متفاوتی زده اند ؛ اما می توان گفت که برای لاغری پهلو همیشه با مشکل روبه رو بودند. با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه پزشکی توانسته اند که از روش فوق در ناحیه پهلو به خوبی بهره مند شوند و قادر شده اند که زیبایی و خوش اندامی را به افراد هدیه دهند. برای رسیدن به فرم و شکل دلخواه خود می توانید جزو کاندیدای برتر این پروسه درمانی و زیبایی باشید که توسط بهترین جراح لیپوماتیک تهران برای افراد انجام می گیرد. ليپوماتیک پهلو را می توان معجزه قرن نامید که به افرادی با اضافه وزن بالا توانسته بهترین فرم و اندام زیبا را هدیه بدهد. این روند ایمن بوده و تهاجم کمی را به همراه دارد. از همین رو اگر روند زیبایی را توسط دکتر خوب لیپوماتیک در تهران انجام دهید ، شاهد ناهمواری های بارز در چربی ، صدمه بسیار به بافت و حتی آمبولی شدید ، نخواهید بود. لیپوماتیک پهلو از بهترین متدهای پیکرتراشی می باشد که می توانید با انجام آن بدنی خوش فرم و بدون اضافه وزن را تجربه کنید.

جراحی پیکرتراشی بازو در تهران

یکی از نقاطی که جهت بهبود ظاهر آن می توان از لیپوماتیک بهره مند شد ، بازو می باشد. این اندام با گذشت زمان افتاده شده و حالت ایستاده خود را از دست می دهد و می توانید با به کارگیری لیپوماتیک بیشترین بهره را از آن ببرید. استرس و واهمه نداشته باشید زیرا این روند به کمک بی حسی عمومی برای فرد مورد انجام قرار می گیرد. لیپوماتیک بازو برخلاف دیگر فرآیند های تهاجمی برای فرد پیامدهای ناخوشایندی را به همراه نخواهد داشت.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوساکشن نیز از جمله روش های جراحی لاغری به شمار می آید اما روش اجرای آن با لیپوماتیک متفاوت می باشد. ، در حالیکه در این روش ، چربی ها توسط حرکت فیزیکی خرد می شوند و در نتیجه سلول های آن از بین نمی روند و زنده می مانند به همین علت بعد از تخلیه چربی توسط دستگاه مخصوص ، می توان از چربی های به دست آمده برای تزریق در نواحی دیگر استفاده کرد.

 

لیپوماتیک

بررسی وزن مناسب برای انجام لیپوماتیک در تهران

همانطور که می دانید شاخص توده بدنی (BMI) یک معیار استاندارد برای اندازه ‌گیری وزن ایده آل در افراد است . این شاخص بر اساس نسبت وزن به قد محاسبه می‌ شود و به طور کلی به عنوان یک ارزیابی نسبی برای سنجش چاقی یا لاغری فرد به کار می ‌رود . در نتیجه پزشکان قبل از انجام این پروسه به بررسی BMI پرداخته و پس از آن به شما اعلام خواهد کرد که آیا کاندید مناسبی برای جراحی لیپوماتیک هستید یا خیر ؟ در ادامه می خواهیم این موضوع را به طور گسترده تر مورد بررسی قرار دهیم :

شاخص توده بدنی (BMI)

میان 18.5 تا 24.9 : این محدوده به عنوان وزن نرمال یا ایده ‌آل در نظر گرفته می ‌شود ، به این معنی که وزن شما در محدوده‌ سالم است و احتمالاً بهتر است برای تناسب اندام به جای انجام جراحی، به تغذیه خود توجه کنید .

بیشتر از 25 : اگر BMI شما بالاتر از 25 است ، ممکن است شما دچار چاقی یا اضافه وزن باشید . در این صورت بهتر است قبل از جراحی لیپوماتیک ، برنامه ‌های کاهش وزن را دنبال کنید تا پس از کاهش وزن ، به عمل جراحی اقدام کنید.

بیشتر از 30 : در صورتی که BMI شما بالای 30 است شما دچار چاقی شدید هستید . در این حالت قبل از جراحی باید برنامه ‌های کاهش وزن جدی تری را دنبال کرده و وضعیت سلامتی خود را بهبود دهید.

در انتها باید بدانید که داشتن ورزش منظم و تغذیه سالم در هر نوع شاخص توده بدنی باید توسط فرد رعایت شوند ؛ زیرا می ‌توانند تاثیر قابل توجهی بر موفقیت جراحی لیپوماتیک داشته باشند . ورزش‌ های قوی مانند تمرینات قدرتی و کاردیو باعث کاهش چربی ‌های زیر پوست شده و عمل جراحی را موفقیت آمیز ‌تر می کنند .

اقدامات قبل از جراحی لیپوماتیک در تهران

 • پیش از انجام جراحی بیمار از لحاظ داشتن سابقه بیماری هایی همچون دیابت کنترل نشده ، فشار خون بالا ، بیماری های قلبی – عروقی ، سکته قلبی یا مغزی ، جراحی های قبلی خصوصا در شکم و پهلو و سایر بیماری های مزمن همچون سرطان ، لوپوس و غیره مورد بررسی قرار گیرد.
 • انجام آزمایشات خون الزامیست.
 • از 12 ساعت پیش از عمل از خوردن و آشامیدن اجتناب نمایید.
 • از یک هفته قبل از جراحی مصرف دارو هایی همچون آسپرین که رقیق کننده خون هستند ممنوع می باشد.
 • از دو هفته قبل از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل ممنوع است.
 • در 24 ساعت قبل از عمل از مصرف ویتامین E خودداری نمایید.
 • پیش از جراحی حتما استحمام کنید تا بدن کاملا تمیز باشد.

 

لیپوماتیک در تهران توسط دکتر مرجان کفایی

 

 

مراقبت های بعد از ليپوماتیک

برای به حداقل رساندن احتمال بروز عارضه جدی بعد از ليپوماتیک و همچنین حاصل شدن بهترین نتایج از این روش زیبایی باید نکات مراقبتی آورده شده در ذیل را به دقت رعایت کرده و آن ها را پشت گوش نیاندازید.

 • رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک

از جمله مواردی که بعد از این پروسه پیکرتراشی باید به آن توجه ویژه کرد، تغذیه می باشد. اگر پزشک برای انجام این روش از بی حسی موضعی بهره گرفته باشد، با رعایت نکات آورده شده در ذیل، مجاز به از سرگیری رژیم معمول خود بلافاصله بعد از عمل هستید:

  • خوردن غذاهایی که حاوی مقدار زیادی نمک و ادویه هستند را به حداقل برسانید.
  • به میزان زیاد آب، آبمیوه و نوشیدنی های بدون الکل بنوشید؛ با این کار کمبود آب بدن خود را جبران خواهید نمود.
  • در صورتی که از بیهوشی برای انجام این روش استفاده شده باشد باید تا 4 ساعت از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.
 • فعالیت فیزیکی بعد از لیپوماتیک

نکات ذیل را رعایت کنید:

  • چند ساعت ابتدایی بعد از عمل را به استراحت مطلق اختصاص دهید. البته باید توجه داشته باشید که استراحت کردن به طور مطلق برای طولانی مدت ممکن است موجب لخته شدن خون در پاها و بروز یبوست در شما شود.
  • به مدت 18 ساعت رانندگی نکنید.
  • روز بعد از جراحی، برای مدت زمانی کوتاه پیاده روی کنید.
  • بهتر است به مدت 3 روز دراز کشیده و از نشستن با زاویه 90 درجه اجتناب نمایید.
 • پوشیدن گن

بعد از لیپوماتیک ، استفاده از گن های مخصوصی که سایز آن متناسب با بدن تان باشد، مایعات را به خارج شدن از محل برش ترغیب نموده و از تشدید تورم جلوگیری می کند. از همین رو لازم است طی مدت زمان تعیین شده توسط پزشک از گن استفاده کنید.

 • استحمام و مراقبت از زخم

دکتر مرجان کفایی ، بهترین جراح پلاستیک در تهران به بیماران خود توصیه می کنند که پس از گذشت 2 روز از جراحی ، روزی 1 یا 2 بار استحمام کنند. دست های تان را به خوبی بشویید و بعد از تمیز شدن آن، اقدام به ماساژ دادن پوست ناحیه ای که چربی آن تخلیه شده است نمایید؛ این کار موجب خارج شدن هرچه بهتر خونابه از محل برش می شود. در مرحله بعدی با بهره گیری از آب و صابون محل سوراخ های کوچک را شسته و سپس آن ها را با استفاده از پارچه یا حوله ای تمیز خشک کرده و در نهایت به پانسمان کردن محل برش ها بپردازید.

 • پرهیز از مصرف آسپرین و ایبوپروفن

از مصرف داروهایی که حاوی فاکتورهای رقیق کننده خون هستند همچون آسپرین اجتناب نمایید زیرا ساختار پلاکت ها با مصرف چنین داروهایی آسیب دیده و این امر موجب خونریزی بیمار می شود. لازم به ذکر است که دکتر مرجان کفایی در جلسه مشاوره پیش از لیپوماتیک تمام این نکات مراقبتی را برای بیمار شرح می دهد.

 

لیپوماتیک

 

چه افرادی بهترین کاندید برای انجام لیپوماتیک در تهران هستند ؟

انجام این فرایند پیکرتراشی عملی بسیار منحصر به فرد می باشد و فرد تنها با میل شخصی خود می تواند اقدام به تصمیم گیری برای انجام این عمل نماید. پروسه مذکور از جمله عمل های کم عارضه می باشد اما در مواردی که فرد با رعایت رژیم غذایی و ورزش کردن نتواند چربی های بدن خود را کاهش دهد می تواند بهترین کاندید برای انجام عمل پیکرتراشی باشد. بهترین سن برای انجام لیپوماتیک در تهران بین 30 الی 50 سالگی می باشد. انجام لیپوماتیک برای افراد سیگاری ریسک بالایی دارد به همین علت توصیه می شود حداقل یک ماه قبل از انجام این عمل سیگار خود را ترک نمایید. همچنین لازم است اگر از داروی خاصی استفاده می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید به پزشک خود اطلاع دهید تا پزشک بررسی های لازم را انجام دهد و مشخص نماید که کاندید مناسبی برای انجام عمل پیکرتراشی می باشید یا خیر.

معایب لیپوماتیک

همانطور که می دانید یکی از متد های پیکرتراشی ، روش ليپوماتیک است ؛ که برای استخراج چربی های اضافه از بدن مورد استفاده قرار میگیرد. طبیعتا همانند دیگر روش های جراحی این فرایند نیز عوارضی را در پی خواهد داشت اما در باور خیلی ها عوارض لیپوماتیک بسیار از واقعیت بیشتر است. به همین دلیل متخصص جراح پلاستیک و زیبایی تصمیم بر آن دارد که این موضوع را شفاف سازی کند و واقعیت را در این باره به شما عزیزان اطلاع بدهد. کاملا درست است که روش های جراحی در زمینه زیبایی عمدتا عوارضی را در پی دارد که به نسبت شرایط بیمار با یکدیگر بسیار متفاوت است.

در نتیجه آسیب یا نابودی رگ های لنفاوی امکان دارد زیر پوست خون آبه جمع شود. این رگ ها سرتاسر بدن پخش شده اند و مایعات ترشح شده از رگ های خونی را تخلیه می کنند. در این روش ممکن است رگ های لنفاوری نیز برداشته شوند و مایع زیر پوست تجمیع شود. نیازی به نگرانی در این مورد نیست چون این مشکل به خودی خود از بین می رود و نیازی به اقدام خاصی ندارد. اما برخی از جراحان توصیه می کنند این خون آبه ها تخلیه شوند تا هم بیمار به عفونت دچار نشود و هم روند بهبود سریع تر طی شود. این عارضه به میزان چربی حذف شده در لیپوماتیک بستگی دارد.

در اکثر مواقع این مشکل به شکل یک کیست دردناک دیده می شود. وقتی این مایع حاوی خون باشد، رنگ آن تغییر کرده باشد و یا بوی بدی داشته باشد، ممکن است به عفونت مبتلا شده باشید و نیاز باشد که به مراکز درمانی مراجعه کنید. برای درمان و رفع این عارضه می توانید گن بپوشید و در صورت تشدید آن پزشک با بهره گرفتن از روش میکروکانولا، با سوزنی به قطر سه میلی متر این مایعات را تخلیه می کند. شاید مجبور باشید تا رفع کامل آن طی چند جلسه و در چند هفته به مطب مراجعه کنید. برخی عوارض روش لاغری فوق که اجتناب ناپذیر هستند به شرح زیر است :

 • تورم و کبودی
 • حالت قرمزی یا خونریزی موقت در نواحی ورود و خروج کانولاها
 • التهاب و ترشحات مایع از محل های برش خورده

 

لیپوماتیک

 

هزینه عمل جراحی لیپوماتیک در تهران

هزینه این نوع پیکرتراشی در تهران با توجه به عوامل مختلفی مشخص می شود. در مواردی که چربی های بدن بیمار بیشتر باشد ، مدت زمان انجام پروسه افزایش پیدا می کند در نتیجه هزینه آن بیشتر خواهد شد. همچنین در صورتی که به بهترین مرکز لیپوماتیک در تهران مراجعه کرده باشید دستمزد پزشک ، امکانات کلینیک و تجهیزات جراحی در بالا ترین کیفیت خود قرار داشته از دیگر عواملی هستند که در تعیین هزینه نهایی عمل مذکور نقش دارند.

سوالات متداول

 • برای انجام لیپوماتیک نیازی به رژیم غذایی هست؟

این نکته را در نظر داشته باشید که این پروسه از راه های کاهش وزن نیست و تنها چربی ها را در بعضی بخش های بدن از بین می برد و در کل برای ایجاد تناسب اندام استفاده می شود. به علاوه این عمل روی اشخاصی که بیش از حد اضافه وزن دارند انجام نمی شود، پس نیاز است تا پیش از آن با رعایت رژیم لاغری، وزن خود را پایین آورید. بعد از رسیدن به شرایط مناسب می توانید این تکنیک را در نظر بگیرید.

 • برتری لیپوماتیک پهلو به نسبت لیپوساکشن چیست ؟

همانطور که می دانید برای روند لیپوساکشن نیز از کانول و دستگاه جهت بیرون کشیدن چربی ها استفاده می شود. اما این پروسه عارضه ها و خطرات بسیاری را برای فرد به همراه دارد. با پیشرفت علم در زمینه پزشکی شاهد پیدایش روش های ایمن و کم تهاجم مانند لیپوماتیک هستیم که دیگر برای شخص عارضه های خاصی را به همراه نخواهد داشت و به علاوه خطری فرد را تهدید نخواهد کرد. در نتیجه می توانید با خیالی راحت این عمل را جایگزین مناسبی برای لیپوساکشن دانست.

 • آیا پس از لیپوماتیک امکان بازگشت چربی وجود دارد؟

بله، پس از لیپوماتیک ( لیپوساکشن)، امکان بازگشت مجدد چربی وجود دارد. در این روش، چربی های غیر مطلوب از بخش های مورد نظر بدن شما جمع آوری و جدا شده ولی این کار نمی ‌تواند جلوی تجدید تولید و رشد چربی در آینده را بگیرد. اگر از رژیم غذایی و سبک زندگی سالم پیروی نکنید، چربی ممکن است دوباره به بخش هایی از بدنتان بازگردد که قبلاً تحت لیپوماتیک قرار گرفته بودند. در نتیجه بهتر است که در راستای حفظ و تثبیت نتیجه بدست آمده از این متد می بایست به رعایت مواد غذایی مصرفی ادامه دهید.

 • دوران نقاهت لیپوماتیک چقدر طول میکشد؟

دوره بازیابی بعد از لیپوماتیک (Lipomatic) به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله ناحیه تحت درمان، میزان چربی تخلیه شده و وضعیت فرد قبل و بعد از عمل جراحی. بهتر است با پزشک خود مشورت کرده و نکات مربوط به دوره نقاهت را به صورت دقیق بررسی کنید.

 • قبل از لیپوماتیک چه آزمایش هایی نیاز است؟

تست بارداری در بانوان و کم خونی
انجام آزمایش برای بیماری هایی مانند هپاتیت و HIV در رعایت ایمنی جراحی
در جلوگیری از خونریزی هنگام عمل آزمایش انعقاد خون

 • آیا چربی ها پس از لیپوماتیک دوباره برمی گردند؟

متاسفانه جواب مثبت است و امکان برگشت چربی پس ازاین نوع پیرکتراشی وجود دارد. اگر مریض پس از لیپو مقدار کمی وزن اضافه کند ، شکل کلی بدن همچنان بدون مشکل بوده زیرا قسمت هایی که توسط لیپوماتیک تحت درمان قرار گرفته اند سلول های چربی کمتری دارند که در نهایت نسبت به سایر اجزای بدن کمتر بزرگ می شوند. بنابراین اشخاصی که بعد از عمل فوق وزن اضافه می کنند نسبت به زمانی که تحت این جراحی زیبایی قرار نگرفته بودند ، ظاهر بهتری خواهند داشت.

 • آیا پس از لیپوماتیک همچنان می بایست رژیم غذایی مناسبی را رعایت کرد ؟

یکی از راه های موثر برای حفظ نتیجه مطلوب جراحی لیپوماتیک ، حفظ وزن ایده آل در مدتی طولانی می باشد. در طی مدت بهبودی ، می بایست متقاضی رژیم غذایی خود را کمی تغییر دهد. به عنوان مثال ، اگر فرد پس از لیپوساکشن قرار است آنتی بیوتیک مصرف کند ، باید غذاهایی مانند ماست که حاوی پروبیوتیک می باشند را بیشتر مصرف کند تا در بیوم روده تعادل حفظ شود. علاوه بر آن اگر شخصی ، قبل از جراحی از رژیم غذایی سالمی استفاده نمی کرد ، حتما باید در وعده های غذایی خود تغییر کلی ایجاد کند.

 • آیا لیپوماتیک باعث بهبود بیماری های خاص می شود ؟

این عمل برخلاف کم شدن وزن نمی تواند موجب رفع مشکلات پزشکی و سلامت عمومی بدن شود. بعضی از محققان در انجام این عمل به این موضوع پرداخته اند که آیا این پروسیجر در بیماران دیابتی به بهبود قند خونشان کمک می کند و یا سلامت قلب آن ها را تقویت می کند؟ اما در نهایت نتایج تحقیقات نشان دهنده آن است که بیماران بعد از لیپو هیچ گونه بهبودی در خطرات قلبی مانند ، فشار خون و کلسترول مشاهده نمی کنند. این امر منطقی می باشد زیرا لیپوساکشن فقط در چربی زیر پوست تاثیر می گذارد و آن را حذف نمی کند که این امر دقیقا برخلاف رژیم غذایی می باشد. در واقع می توان گفت که لیپوماتیک چربی احشایی که یک نوع چربی مرتبط با بیماری قلبی است را از بین نمی برد. البته می توان گفت طبق مطالعات سال 2014 و بررسی سال 2017 ، لیپوساکشن ممکن است سطح انسولین خون را هنگام ناشتا بودن فرد بهبود بخشد.

 • آیا لیپوماتیک برای بانوان بارداری مضر است ؟

یکی دیگر از باور های غلط در ارتباط با این روش لاغری این است که بانوانی که دست به جراحی لیپوماتیک زده اند ، در روند بارداری آنان تاثیر گذارده و مشکلاتی را برای آن ها پیش می آورد ! به عنوان مثال فکر می کنند چون با استفاده از این روش پیکرتراشی میزان چربی اضافی دور شکم را خارج می کنند ، فضای کمی را برای بارداری و نگهداری جنین دارند ! کاملا غلط می پندارند. طبق گفته بهترین جراح لیوماتیک خانم در تهران ، این روش هیچگونه تاثیری بر عضله ها نداشته و تنها با خارج کردن مقداری از چربی موجب لاغری در فرد خواهد شد. نا گفته نماند که میزان چربی برداشته شده به صلاحدید پزشک صورت میگیرد. شایان ذکر است که بعد از بارداری امکان دارد که فرم بدن کمی تغییر کند اما این روش هیچگونه تاثیری در روند بارداری نخواهد داشت.