مراقبت های بعد از لیفت نخ که روشی بسیار موثر در زمینه جوانسازی ، لیفت و سفت کردن پوست بوده و کاملاً غیرتهاجمی نیز می باشد شامل یکسری دستورالعمل هاست که موجب دستیابی به نتایج هر چه رضایت بخش تر از روش لیفت صورت با نخ می شود. این روش که سرچشمه آن از طب سوزنی شرقی می باشد همچنین کمک بسیار زیادی به کنترل، تحریک و انقباض ماهیچه ای می کند. با اینکه انجام این روش دارای پیچیدگی زیادی نبوده و از ایمنی بالایی برخوردار است اما چنانچه برای انجام آن به بهترین جراح خوب پلاستیک در تهران مراجعه نکرده و همچنین مراقبت های بعد از آن را به خوبی رعایت نکنید به نتایج مطلوبی از آن دست نخواهید یافت. لذا زمان و دقت زیادی را در انتخاب پزشک خود صرف کرده و رعایت نکات مراقبتی بعد از آن را پشت گوش نیاندازید؛ رعایت این نکات همچنین تاثیر بسیار زیادی در کاهش احتمال بروز عوارض جدی در فرد داشته و منجر به هرچه سریع تر و بهتر سپری شدن دوران نقاهت بیمار می شود.

 

مراقبت های بعد از لیفت نخ

دوره ریکاوری :

روش جوانساط فوق جزو پروسه های غیر تهاجمی است بنابراین دوران نقاهت سختی را نخواهد داشت. تنها مراقبت های بعد از لیفت با نخ اهمیت دارد که نتیجه نهایی مطلوب و تثبیت شده را تجربه کنید. در دوره نقاهت یکسری توصیه توسط دکتر به فرد می شود که بایستی با دقت و حوصله به آن ها عمل کنید که جوانسازی مطلوبی را داشته باشید.

چه مدت بعد از لیفت با نخ می توان به محل کار بازگشت ؟

شما در این متد برش یا بخیه ای در صورت خود ندارید که نیاز به استراحت مطلق د اشته باشید. اما بازگشت شما به روند کاری وابسته به محیط کار شما می باشد. عمدتا یک الی دو روز بعد از لیفت می توانید به روال کاری خود بازگردید. بهتر است اگر کار شما فعالیت بدنی بالایی را نیاز دارد چند روز بیشتر به استراحت بپردازید.

مهم ترین مراقبـت های بعد از لیفت نخ چیست؟

  • در روز درمان دقت زیادی را در شستشوی صورت خود صرف کرده، صورت را به آرامی و با ملایمت زیاد بشویید.
  • حتماً هنگام خروج از منزل و قرارگیری در معرض نور آفتاب از کرم ضدآفتاب مخصوص پوست خود و با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید.
  • از ماساژ دادن و تحت فشار قرار دادن نواحی تحت درمان به مدت 14 روز خودداری نمایید.
  • به مدت 2 هفته از رفتن به دندانپزشکی اجتناب نموده و حداقل به مدت 3 هفته دهان تان را به میزان خیلی زیاد باز نکنید.
  • ممکن است بعد از درمان دچار کمی ناراحتی و درد شوید که موقتی بوده ، در برخی بعد از چند ساعت و در برخی دیگر بعد از چند ساعت به طور کامل رفع می شود.
  • با وجود اینکه درد ناشی از روش لیفت با نخ خیلی زیاد و خارج از تحمل نیست ولی پزشک داروهایی را به منظور تسکین آن برای تان تجویز می کند که در صورت لزوم می توانید اقدام به مصرف شان کنید.
  • از قرارگیری در محیط های خیلی گرم و خیلی سرد به مدت 10 روز بپرهیزید.
  • توصیه دکتر مرجان کفائی ، بهترین جراح پلاستیک تهران به بیماران این است که از انجام فعالیت های سنگین به مدت 7 روز خودداری کنند.
  • به مدت 10 روز در معرض فرکانس های رادیویی یا هر دستگاهی که موجب تولید حرارت می شود اجتناب نمایید.
  • به مدت 7 روز اقدام به مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات نکنید.

استحمام بعد از لیفت :

ناحیه تحت درمان را به مدت 12 ساعت خشک نگهداری کنید و از شستن ، دوش گرفتن ، مرطوب کردن و حتی لمس بپرهیزید. به خاطر داشته باشید نزدیک به یک ماه در زمان حمام کردن بهتر است در زمان شستشو فشاری بر ناحیه تحت درمان وارد نکنید. یکی دیگر از مراقت های بعد از لیفت نخ این نکته مهم است که اصلا ماساژ و آب با فشار به صورت برخورد نکنه فقط شستشوی صورت به سمت بالا انجام شود

میکاپ :

تقریبا دو روز بعد از پروسه جوانساز می توانید به استفاده از لوازم آرایشی بپردازید. اما دقت به این نکته حائز اهمیت است که موارد آرایشی را با ملایمت بر روی پوست خود استفاده کنید. در مراقبت های بعد از لیفت بانخ آرایش کردن می تواند میزان کبودی را که از جمله عوارض احتمالی بعد از فرآیند است را پوشش دهد.
شستشو و آرایش صورت به سمت بالا انجام شود

ورزش :

حدودا هفت روز پس از روند فوق می توانید به انجام حرکات ورزشی سبک بپردازید. مانند پیاده روی کردن که فشار چندانی را به بدن وارد نمی کند. دقت داشته باشید که هر گونه فعالیت بدنی و ورزشی که به ناحیه تحت درمان فشار وارد کند را باید قطع کرد و تا بهبودی کامل نباید سراغ انجام دادن آن ها بروید.