جوانسازی با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ : برخورداری از پوستی صاف و جوان یکی از مسائلی است که امروزه بسیاری از افراد با هر سن و جنسیتی به آن فکر می کنند و همواره به دنبال بهترین روش برای پیشگیری از پیر و چروک شدن پوست خود می باشند. از گذشته تا کنون روش های بسیاری برای جوانسازی پوست پدید آمده که معمولا شبیه به هم هستند اما اینکه کدام روش بیشترین تاثیر را دارد ، بسته به شرایط پوست شما داشته و با معاینه پزشک مشخص خواهد شد.

اما باید گفت که میکرونیدلینگ یکی از جدید ترین روش های جوانسازی است که به حذف و از بین بردن جراحت های پوستی همچون جای جوش ، لک و غیره کمک می کند. این روش کاملا غیرتهاجمی بوده و بدون نیاز به بیهوش شدن بیمار صورت می گیرد. میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاهی انجام می شود که حاوی سوزن های بسیار ریزی است. حین درمان این دستگاه به همراه مقداری فشار با پوست تماس پیدا می کند و سوراخ های کوچکی به روی آن ایجاد خواهد کرد.

میکرونیدلینگ

از طریق این سوراخ ها مواد و سرم مخصوص ( که معمولا حاوی ویتامین C ، اسید هیالورونیک و غیره می باشد. ) وارد پوست می شوند. در نتیجه ترمیم و بازسازی پوست انجام خواهد شد. استفاده از این سرم به روند و میزان تولید کلاژن و الاستین پوست سرعت می بخشد و تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. لازم به ذکر است میزان عمق وارد شدن سوزن ها ، به شرایط پوست و جراحت آن بستگی دارد.

کاربرد میکرونیدلینگ

 1. پاکسازی پوست
 2. رفع جای جوش و آکنه
 3. از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست
 4. کاهش میزان ترک های حاملگی یا چاقی / لاغری

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

از آنجایی که در درمان با میکرونیدلینگ ، سوزن ها تا عمق مشخصی وارد پوست می شوند ، التهاب و کبودی را به همراه خواهد داشت. اما باید بدانید که این عوارض کاملا طبیعی هستند و اصلا جای نگرانی ندارد.

میکرونیدلینگ

اما برای اینکه به بهبود سریع تر این عارضه ها کمک کنید ، انجام اقدامات زیر الزامیست :

 • از میوه هایی که خاصیت ترمیم کنندگی دارند استفاده نمایید.
 • از دارو های ضد انعقادی همچون ادویل و پروفن استفاده نکنید.
 • از انجام کار هایی که سبب تعریق پوست می شوند خودداری نمایید.
 • در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • از کرم های ضد آفتاب حاوی زینک استفاده کنید.
 • در روز های ابتدایی از دست زدن و مالش پوست خودداری نمایید.
 • استفاده از مواد اسیدی برای مدتی ممنوع می باشد.